Popis zařízení

Domov pro seniory tvoří tři samostatné budovy označených písmeny A, B a C. Budova A je původní historická stavba, která byla celkově rekonstruována. Budovy B a C jsou novostavby, které byly zkolaudovány v roce 2009. Mezi budovami A a B je malebné atrium, které slouží klientům k venkovnímu posezení. Za budovou C je zahrada s pergolou, kde mají klienti možnost věnovat se zahradní terapii, či se jen oddávat odpočinku. V budovách nabízíme klientům ubytování v třílůžkových a čtyřlůžkových apartmánech, kde jedno lůžko je v zadní části apartmánu a další dvě nebo tři lůžka v přední části, resp. v předním pokoji. Apartmán je dále vybaven kuchyňskou linkou, plně vybavenou bezbariérovou koupelnou, šatnou, zádveřím a lodžií. Každý apartmán má nainstalovanou klimatizační jednotku, která je využívána nejen v letním období, ale i v přechodném období k mírnému přitápění místností. Kromě koupelen na apartmánech je v zařízení i společná koupelna se sprchovým lůžkem a zvedacím zařízením, která je využívána pro hygienu klientů s omezenou nebo úplnou ztrátou mobility.

Ke kulturnímu a společenskému vyžití klientů je k dispozici multifunkční konferenční sál, který je využíván ke kondičnímu cvičení, k pořádání kulturních a společenských akcí, jako školicí centrum a také jako kinosál. Pro menší aktivizační činnosti je využívána knihovna, kde je obyvatelům domova umožněn i přístup na internet.

Výtvarné dílny, rodinná posezení klientů s jejich blízkými, menší společenské akce jsou pořádány v Hobby kuchyni, která je rustikálně zařízena, aby evokovala dávno zašlé časy. Je určena pro ty, kteří mají zájem o přípravu svých vlastních pokrmů; mají zde k dispozici plně vybavenou kuchyňskou linku i s elektrospotřebiči. Klienti Dřevčického Parku si v této místnosti budou moci posedět s přáteli či rodinnými příslušníky, a v případě zájmu budou svým blízkým moci nabídnout vlastnoručně připravené speciality, vytvořené v této „hobby kuchyni“ Klientům i jejich návštěvám je k dispozici veřejně přístupná restaurace a salonek, včetně venkovní restaurační zahrádky. Restaurace je přístupná i veřejnosti, čímž chceme dosáhnout  prolínání života místních občanů s klienty Dřevčického Parku. 

V případě zájmu mohou rezidenti navštěvovat i wellness centrum, které je přímo v budově C. Kromě klasických wellness procedur, jako jsou sauny, parní lázeň, tepidarium nebo whirlpool, mohou využívat i různé druhy masáží. Ceny služeb wellness centra jsou pro klienty Domova seniorů zvýhodněny. Všechny místnosti areálu jsou bezbariérové a jejich obyvatelům volně přístupné.

Bezbariérové apartmány jsou zařízeny tak, aby dopřály klientům zažívat domácí rodinnou atmosféru. Prostory jsou vybaveny moderním nábytkem, kuchyňským koutem s chladničkou, šatnou, prostorným sociálním zařízením a moderní klimatizací. Nad každým lůžkem je možné instalovat LCD televizory. V pokojích je rovněž nainstalován bezpečnostní systém, který umožní rychlé přivolání pomoci při nepředvídatelných situacích. Všem klientům je umožněn přístup do vzdušného atria se zahradní úpravou a do počítačové učebny s přístupem k internetu.